Rank Holders Records..

Rank holders in University Examinations April–2014

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
R. PURNIMA
B.COM.
I
2
K. SINDHUJA
B.COM.
II
3
D. CATHRIN KIRUBA
B.SC. CHEMISTRY
I
4
R. VAIJEYANTHI MALA
B.SC. CHEMISTRY
II
5
K. ARCHANA
B.SC. CHEMISTRY
IV
6
B. VIJAYA
MCA
III

Rank holders in University Examinations April–2013

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
S. DEVASENA
MCA
II
2
K. SUSITHRA
M.SC. BIO-ENGINEERING
I
3
K. AMARASELVAM
M.SC. BIO-ENGINEERING
II
4
M. SUMATHI
M.SC. BIO-ENGINEERING
III
5
K. UMA SANGARESWARI
M.SC. MICROBIOLOGY
I
6
K. LOGESWARI
M.SC. MICROBIOLOGY
III
7
V. SUNDARA MUTHU KATHIRAVAN
M.SC. CHEMISTRY
IV
8
K. SENTHIL MURUGAN
M.SC. BOTANY
I
9
K. YAMUNA DEVI
M.SC. IT & M
II
10
D. KALPAGA
M.SC. IT & M
III
11
K. INDHUMATHI
M.COM.
I
12
MVEERAPERUMAL
B.SC. CHEMISTRY
II
13
S. SANGEETHA
B.SC. ZOOLOGY
II
14
S. JOTHIKAMATCHI
B.SC. ZOOLOGY
III

Rank holders in University Examinations April–2012

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
T. SATHIYA RAJ
B.A. HISTORY
VI
2
A.R. VIJAYA LALITHA
B.SC. MICROBIOLOGY
(PART II ENGLISH)
VIII
3
A.R. VIJAYA LALITHA
B.SC. MICROBIOLOGY
II
4
G. MARISELVAM
M.A. HISTORY
I
5
S. PONNUPANDI
M.A. HISTORY
III
6
N. VALARMATHI
M.SC. BIO ENGINEERING
I
7
R. PREETHI
M.SC. BIO ENGINEERING
II
8
M.O. LEEBA
M.SC. BOTANY
II
9
S. AISHWARYA
M.SC. BOTANY
III
10
T. KARTHEESWARI
M.SC. CHEMISTRY
II
11
B. RAJAPRIYA
M.SC. COMP. SCIENCE
I
12
T. SUGANYA
M.SC. IT & M
I
13
P. SARITHA
M.SC. IT & M
II
14
M. JOHNSI DAVID
M.SC. IT & M
III
15
G. SELVAMEENA
M.SC. MATHS
IV
16
T. DEVIPRIYA
M.SC. MICROBIOLOGY
I
17
P.P. RESMI RAM
M.SC. MICROBIOLOGY
II
18
B. DURGA
M.SC. PHYSICS
III
19
A. VAISHNAVI
MBA
III
20
C. LAVANYA
MCA
II

Rank holders in University Examinations April–2011

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
ANANDHA BABU G
B.SC. BOTANY
I
2
VELMURUGAN V
B.SC. BOTANY
II
3
SANKARAPANDI K
B.A. ECONOMICS
II
4
SIVA PACKIAM T
BCA
III
5
RAMADEVI T
B.SC. MICROBIOLOGY
III
6
SURESH S
B.A. TAMIL
IV
7
JEYA KUMAR S
BBA
VI
8
PRINCE RATHINA SINGH G
M.A. ENGLISH
I
9
KANNIYAKUMARI P
M.A. HISTORY
I
10
DURAI PANDY N
M.SC. BIO-ENGINEERING
I
11
SREE DIVYA N
M.SC. MICROBIOLOGY
I
12
AMRITHA T V
M.SC. BOTANY
I
13
MURUGAN P
M.SC. IT & M
II
14
SHEELAPRIYA R
M.SC. PHYSICS
II
15
SIVA K
M.SC. BIO-ENGINEERING
II
16
DHANYA C
M.SC. MICROBIOLOGY
II
17
VEERALAKSHMI S
M.SC. CHEMISTRY
II
18
VIJAY AMIRTHASEKAR J
M.SC. IT & M
III
19
SUNDAR SINGH D
M.A. ENGLISH
III
20
SOORIYA PANDI P
M.A. HISTORY
III
21
SARANYA M
M.C.A.
III
22
RAJADURAI K
M.SC. BIO-ENGINEERING
III
23
RAJAPRIYA R
M.SC. MICROBIOLOGY
III
24
LIJINA M R
M.SC. BOTANY
III

Rank holders in University Examinations April–2010

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
K. HARISH NIRMAL
M.A. ENGLISH
I
2
M. NAVEENA RANI
M.A. ENGLISH
III
3
B. REVATHI
M.A. TAMIL
I
4
A. MANJU BHASHINI
M.SC. BIOENGINEERING
I
5
A. HIGHCOURTDRUAI
M.SC. BIOENGINEERING
II
6
E. SIVA SUBRAMANIYAN
M.SC. BIOENGINEERING
III
7
T. SOUM ITH
M.SC. BOTANY
I
8
BRIJI JOSEPH
M.SC. BOTANY
II
9
P. SHANTHI
M.SC. CHEMISTRY
II
10
P. ARUNA DEVI
M.SC. COMPUTER SCIENCE
I
11
J. GAYATHRI
M.SC. IT & M
II
12
S. KARTHIGA
M.SC. MICROBIOLOGY
I
13
S. AMALA JOTHI
M.SC. MICROBIOLOGY
II
14
S. NIHAMATH BEEBIJAN
M.SC. MICROBIOLOGY
III
15
S. BRINDHA DEVI 
MBA
IV
16
S. VASUKI
MBA
V
17
G. PONMANI
MCA
IV
18
S. CHITRA
B.SC. BOTANY
I
19
D. SARMILA
B.SC. CHEMISTRY
II
20
S. RAMESH
PART II ENGLISH
VII
21
J. GANESH PRABU
BBA
IX

Rank holders in University Examinations April–2009

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
R.R. AUTHIRA
M.Sc. MICROBIOLOGY
I
2
T. SUGANTHI
M.Sc. CHEMISTRY
I
3
RAJESWARI
M.A. ECONOMICS
I
4
M. SELVARANI
M.Sc. ZOOLOGY
I
5
V. EVANJALIN VINSHA
M.Sc. MICROBIOLOGY
II
6
S. GANESH PRABU
M.Sc. CHEMISTRY
II
7
S. PONTHANGA NISHA
M.Sc. BOTANY
III
8
M. KIRITHIKA
M.Sc. MICROBIOLOGY
III
9
A. PADMAPRIYA
M.C.A
III
10
B. MALA
M.A. ENGLISH
IV
11
R. SANTHOSH KUMAR
M.COM.
IV
12
M. SELVAMARIAPPAN
B.Sc. BIOCHEMISTRY
I
13
S. MANTHIRA MOORTHY
B.Sc. BOTANY
II
14
D. JOHNSON
B.B.A.
III
15
K. SEENIRAJ
B.B.A.
IX

Rank holders in University Examinations April–2008

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
T.C. SUKANYA
M.SC . BOTANY
I
2
K.BABAY SHIBINA
M.SC . BOTANY
II
3
K. RAJI
M.SC . BOTANY
II
4
V. AROCKIA ROSELIN
M.C.A.
I
5
M. VIJAYALAKSHMI
M.SC. MICROBIOLOGY
I
6
G.SUDHA
M.SC. MICROBIOLOGY
II
7
P.SUGANYA DEVI
M.SC. MICROBIOLOGY
III
8
S.DHANALAKSHMI
M.SC. BIO CHEMISTRY
III
9
R. MAHALAKSHMI
M.COM
II
10
G. CHITRA DEVI
M.COM
III
11
M. VIJAYALAKSHMI
M.COM
VI
12
S. JOTHI
M.SC. PHYSICS
I
13
V. GANDHIMATHI
M.SC. PHYSICS
II
14
D. MUNEESWARAN
M.A. HISTORY
IV
15
K.M. VIJAYABHARATHI
MA.ENGLISH
IV
16
J. JULIET SUGIRTHAM
M.A.ENGLISH
I
17
M. RAJKUMAR
M.B.A.
IV
18
Y. CHELLACHAMY
B.A. TAMIL
III
19
D. SUNDAR SINGH
M.A. ENGLISH
III
20
P. SOORIYA PANDI
M.A. HISTORY
IX
21
R. RAJKUMAR
B.SC. BOTANY
I
22
R. PACKIARAJ
B.SC. BOTANY
III

Rank holders in University Examinations April–2007

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
C. YOGAPRIYA
M.A. ECONOMICS
I
2
D. PADMA
M.Sc. PHYSICS
I
3
J. ANNA THANGAM
M.B.A.
I
4
B. JANCY KALPANA
M.Sc. MICROBIOLOGY
I
5
Y. BHARATHIRAJ
M.A. ECONOMICS
II
6
S. THAMEEM NISHA BEGAM
M.A. TAMIL
II
7
N. VINOTHINI
M.Sc. MICROBIOLOGY
II
8
Y. ARUL SULOCHANA
M.B.A.
II
9
D. BALA GLORY
M.Sc. MICROBIOLOGY
III
10
S. LINGESWARI
M.A. ENGLISH
IV
11
T. KANAGALAKSHMI
M.Sc. CHEMISTRY
IV
12
A. PRADEEPA
M.B.A.
IV
13
C. KAMARAJ
B.B.A.
V
14
G. REVATHI
M.COM.
V
15
S. RAJALAKSHMI
M.COM
V
16
P. PETHANACHI
M.COM
VIII

Rank holders in University Examinations April–2006

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
A.C.S.JEGAN
B.B.A.
I
2
C. SARAN
M.SC. MATHS
I
3
G. KANNAN
M.A. ECONOMICS
II
4
M. SAMUTHIRAPANDI
M.Sc. PHYSICS
II
5
T. KUMARAGURU
M.SC.CHEMISTRY
II
6
M. GANESHKUMAR
M.A. ECONOMICS
III
7
C. MUTHUSELVI
M.SC.PHYSICS
III
8
RINIMADATHIL
M.SC. BOTANY
III
9
S. RUBAN NITHYANANTH
M.B.A.
III
10
I. RATHINAMALA
M.SC. PHYSICS
IV
11
M. GANESH PRABU
M.B.A.
IV
12
J. VIJAYPANDI
B.SC.COMPUTER SCIENCE
V
13
B. MARICHAMY
B.SC. CHEMISTRY
VI
14
R. SENTHILKUMAR
B.SC. COMPUTER SCIENCE
VII
15
N. VANITHA
M.B.A.
VII
16
B. SOLAIRAJA
B.COM.C.A
VIII
17
C. JEYABALAJI
B.COM
X

Rank holders in University Examinations April–2005

SL.NO.
NAME OF THE CANDIDATE
SUBJECT
RANK
1
M. YUVA RANI
M.Sc. PHYSICS
I
2
ARUN SHUNMUGARAJAN
M.COM
I
3
T. RAMASAMY
MA ECONOMICS
II
4
T.C. JIPIN
M.Sc. PHYSICS
II
5
R. DHINESH
BBE
II
6
T. PONPANDIAN
M.Sc. CHEMISTRY
II
7
C. PRABAKARAN
M.COM.
II
8
A. JEBAKERUBA ROSLIN
MBA
III
9
A. ASHA DEVI
M.Sc MICROBIOLOGY
III
10
J. CINTHUJA
M.Sc MICROBIOLOGY
III
11
P.R. SMIJA
M.Sc. PHYSICS
IV
12
C. PRAVEEN
M.Sc. CHEMISTRY
IV
13
G. KARTHIKEYAN
M.COM
IV
14
P. LAKSHMI
M.Sc. PHYSICS
V
15
S. SWARNALATHA
M.Sc. PHYSICS
VI
16
S. ETHEL SHEELA
M.Sc. MICROBIOLOGY
VI
17
S. VASUKI DEVI
M.Sc. PHYSICS
IX
18
K. VIPIN BHAI
M.Sc. BOTANY
IX
19
M. MADHAVAN
B.Sc. COMPUTER SCIENCE
XV